Wydział Sztuk Pięknych i Projektowych - Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi

Wydział Sztuk Pięknych i Projektowych

Studenci otrzymują możliwość poznania różnorodnych technik wizualizacyjnych i projektowych w oparciu o najnowsze wersje specjalistycznych programów komputerowych tj. pakietu Corel, pakietu Adobe, 3dsmax, InDesign, Flash. Program dydaktyczny zawiera także, jako wiodące, zagadnienia projektowania graficznego, grafiki warsztatowej
i podstaw multimediów. Studia zapewniają słuchaczom wielotorowy rozwój kompetencji zawodowych i społecznych, a kadra dydaktyczna związana jest z najlepszymi łódzkimi uczelniami – Akademią Sztuk Pięknych i Politechniką – w większości są to czynni zawodowo twórcy i projektanci; program dydaktyczny stanowi dobrze skonstruowany konglomerat tradycyjnego modelu Akademii Sztuk Pięknych ze znaczącym udziałem nowoczesnych technik komputerowych.

Nasi absolwenci posiadają poszerzoną wiedzę dotyczącą funkcji historii sztuki w kulturze i społeczeństwie, a także jest dobrze przygotowany do samodzielnej pracy artystycznej i projektowej w różnorodnych instytucjach.

Jako jedyna Uczelnia w POLSCE możemy pochwalić się posiadaniem Sali Dedykowanej Oprogramowaniu ESKO do druku fleksograficznego, sponsorowanej przez naszego partnera, firmę ESKO.

Kierunki:

NOWOŚĆ! Gry to Twoja pasja? Zostań twórcą gier komputerowych!

Już od nowego roku akademickiego 2015/16 rusza międzywydziałowy blok "Projektowanie Gier">>Czytaj więcej

Partnerzy o nas:

„Wychodząc na przeciw potrzebom rynkowym, postanowiliśmy wspólnie z Wyższą Szkołą Informatyki i Umiejętności wprowadzić nowe zajęcia do programu edukacyjnego, ukierunkowane na druk 3D. Jako największy portal poświęcony technologii druku 3D w Polsce oraz ceniona firma consultingowa i szkoleniowa jesteśmy przekonani, iż wspólnie z Uczelnią jesteśmy w stanie przygotować przyszłych projektantów i specjalistów ds. druku 3D do bezproblemowego wdrożenia się w struktury dowolnej firmy produkcyjnej lub usługowej, jak również pomóc w rozpoczęciu własnej działalności w tym obszarze.

Technologia druku 3D sukcesywnie zdobywa uznanie w oczach licznych branż - począwszy od przemysłowej i wytwórczej, przez architektoniczną, a skończywszy na agencjach reklamowych i marketingowych. Kolejne firmy i przedsiębiorstwa wprowadzają technologię druku 3D do swoich ofert lub procesów technologicznych. Równocześnie pojawia się realny problem w postaci braku wykwalifikowanej kadry - zarówno projektantów 3D, specjalizujących się w projektowaniu i optymalizowaniu projektów pod druk 3D, jak również operatorów drukarek 3D i specjalistów od tej technologii. Z powodu braku takich specjalistów na rynku, firmy są zmuszone wdrażać się w druk 3D własnymi siłami - często metodą prób i błędów.” - Paweł Ślusarczyk, Prezes Zarządu CD3D Sp. z o.o.

Odwiedź stronę wydziałuwww.wspp.wsinf.edu.pl

REKRUTACJA ONLINE