Studia podyplomowe dla grafików - Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi

Studia podyplomowe dla grafików

Cel
Celem studiów jest podniesienie kwalifikacji i umiejętności warsztatowych osób zajmujących się twórczością plastyczną w zakresie artystycznej grafiki komputerowej, zbliżenie do wymagań rynkowych, wzbogacenie wiedzy z zakresu m.in. historii sztuki, estetyki i psychologii reklamy. Absolwenci uzyskują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Uczestnicy studiów
Słuchaczami studiów podyplomowych mogą być osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów wyższych co najmniej I stopnia (licencjat, inżynier etc.) o różnym poziomie znajomości narzędzi graficznych. Warsztatowa forma zajęć pozwala na indywidualizację poziomu nauczania.

Studia Podyplomowe Artystyczna Grafika Komputerowa są adresowane do osób, które pragną:

• zdobyć i ugruntować podstawowe umiejętności ogólnoplastyczne
  • poznać podstawy projektowania graficznego
  • nauczyć się wykorzystywać w sposób profesjonalny grafikę jako narzędzie do wizualizacji i symulacji
  • opanować zasady przygotowania projektu do druku
  • zdobyć i uzupełnić swoją wiedzę w zakresie animowanej grafiki 3D
  • wykorzystać grafikę komputerowa jako nową formę prezentacji
  • poznać podstawy grafiki warsztatowej
  • poprzez grafikę komputerową różnych typów wyrażać własne wypowiedzi twórcze

Powyższe cele realizowane są poprzez zapoznanie z oprogramowaniem: Corel Draw, 3d studio max, Adobe – After Effects, Premier i Photoshop, Flash, Fusion EYEON oraz Quark Press.
Czas trwania
Nauka trwa 2 semestry – w sumie 270 godzin (30 wykład i 240 ćwiczenia). Początek zajęć na przełomie października i listopada. Zajęcia będą odbywały się w trybie niestacjonarnym – w soboty i niedziele, raz na dwa tygodnie.

Warunki studiowania
Zajęcia odbywają się w dobrze wyposażonych pracowniach komputerowych – 1 student = 1 stanowisko, oraz specjalistycznych pracowniach rysunku, malarstwa, rzeźby i fotografii.

Odpłatność
Koszt studiów wynosi:

• 4250.00 zł – płatność jednorazowa
  • 4500.00 zł – płatność ratalna – 10 rat po 450.00 zł

Opłata wnoszona jest przy uruchomieniu studiów. Nie pobieramy wpisowego.

Zasady rekrutacji
Nabór prowadzony jest od 15 czerwca do 15 października br. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Dysponujemy 15 miejscami.

Należy przedstawić następujące dokumenty:

• kwestionariusz osobowy (strona www.wsinf.edu.pl)
  • oryginał lub odpis dyplomu studiów wyższych
  • dwie fotografie
  • kserokopię dowodu osobistego

Cel
Przygotowanie profesjonalnego portfolio absolwenta do pracy w redakcjach i ekipach realizacyjno – redakcyjnych w rozwijających się branżach:

• portale internetowe
  • wortale
  • telewizyjne IP
  • gazety internetowe
  • rozgłośnie radiowe

Uczestnicy studiów
Słuchaczami studiów podyplomowych mogą być wyłącznie osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów wyższych. Studia kierujemy do osób chcących mieć zawodowy kontakt z kamerą, mikrofonem, aparatem fotograficznych i technologią internetową

Czas trwania
Dwa semestry – w sumie 250 godzin zajęć. Początek zajęć na przełomie października i listopada br. Zajęcia będą odbywały się w trybie niestacjonarnym – w soboty i niedziele.

Odpłatność
Płatne jednorazowo lub w ratach.
Całość = 5000 zł
10 rat = 10 x 500 zł = 5500 zł

Zasady rekrutacji
Nabór prowadzony jest od 15.06. do 15.10. br. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Dysponujemy 15 miejscami. Należy przedstawić następujące dokumenty:

• kwestionariusz osobowy (www.wsinf.edu.pl)
  • oryginał lub odpis dyplomu magisterskiego/licencjackiego
  • dwie fotografie
  • kserokopia dowodu osobistego

Więcej informacji pod nr telefonu 042/ 27 50 190, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Baza dydaktyczna Wyższej Szkoły Informatyki w Łodzi.

Program zajęć (zagadnienia)

zajęcia praktyczne (również sesje wyjazdowe) i teoretyczne (z udziałem uznanych autorytetów) dotyczą produkcji i postprodukcji tzw. kontentu głównie dla Internetu oraz pozostałych mediów, ćwiczenia i wykłady podzielone są na 4 równe części:
1. realizacja obrazu
2. realizacja dźwięku
3. zagadnienia produkcyjne, finansowe i prawne
4. generowanie do Internetu zrealizowanych form audiowizualnych z transmisją on – Line włącznie

Studenci opanują zagadnienia dotyczące podstawowych form produkcji: wideopodcast, podcast, news, animacja, publikacja RSS

Joomla SEO by AceSEF

Pozostałe jednostki