Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

Na terenie naszej Uczelni działa jeden z najnowocześniejszych Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

To miejsce spełnienia marzeń młodych przedsiębiorców o prowadzeniu biznesu.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP) są praktyczną szkołą prowadzenia biznesu dla start-upów.

AIP umożliwiają przetestowanie pomysłów na rynku na preferencyjnych warunkach i bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej lub spółki. AIP to także jedyny ekosystem w Polsce umożliwiający uzyskanie finansowania na rozwój w najprostszym modelu inwestycji - 100/15 czyli 100 000 zł za 15% udziałów w start-upie.

Dzięki tej innowacyjnej na skalę europejską sieci 38 inkubatorów od 2004 roku AIP pomogło rozwinąć się ponad 7000 start-upom, a obecnie liczy ponad 1500 start-upów. Wśród nich znalazły się m.in.: PhotoBlog.pl, MISBHV, Key2Print.

Inkubator AIP przy WSIU w Łodzi -  Budynek A, pok. 122:

• 4 miejsca pracy typu Cowork
  • sala konferencyjna do 10 osób – wyposażona w rzutnik, telewizor ze złączem HDMI, tablicę szklanką
  • biuro zamykane ok. 10 m2 (przestrzeń menadżerska)
  • przestrzeń Chillout
  • bezprzewodowy Internet Wi-Fi
  • dostęp do drukarki

Sprawdz jak szybko i łatwo założyć swoją pierwszą firmę na www.inkubatory.pl.

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości znajduje się na terenie Uczelni w bud. A, pokój 122, osoba kontaktowa:
Patryk Szulc (Growth Manager Business Link Łódź & AIP Łódź)  +48 533 341 523, e-mail: patryk.szulc@inkubatory.pl

Facebook: www.facebook.com/AIPLodz

Pakiet AIP Firma – 300,00 zł (netto) / miesiąc:

• możliwość sprawdzenia swojego pomysłu na biznes w praktyce – bez zbędnego ryzyka i bez zbędnych kosztów
  • tylko dla osób fizycznych
  • udzielenie osobowości prawnej Fundacji AIP
  • pomoc prawna (do 2,5 h w miesiącu – powyżej dodatkowo płatne)
  • pomoc księgowa (do 25 dokumentów księgowych w miesiącu – powyżej dodatkowo płatne)
  • nielimitowany dostęp do przestrzeni AIP Łódź – z możliwością skorzystania z komputerów, Internetu, rzutnika, telewizora itp.
  • konto firmowe
  • rozliczenie przez umowę o dzieło lub umowę zlecenie:
  • podatek PIT w stawce ok. 16%
  • składki ZUS proporcjonalne do wypłacanego wynagrodzenia – tylko wtedy, gdy nie posiada się statusu studenta, ukończyło się 26 rok życia, nie jest się zatrudnionym na umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu u innego pracodawcy

Pakiet AIP Cowork – 200,00 zł (netto) / miesiąc:

• dla osób fizycznych i przedsiębiorców
  • mentoring (do 1 h w miesiącu)

Pakiet AIP Biuro – 400,00 zł-600,00 zł (netto) / miesiąc:

• dla osób fizycznych i przedsiębiorców
  • biuro zamykane ok. 10 m2 na wyłączność
  • mentoring (do 1 h w miesiącu)

Pakiet AIP Sala – 25,00 zł (netto) / godzina (w pakietach dwugodzinnych) lub 200,00 zł (netto) / dzień:

• dla przedsiębiorców
  • dostęp do wybranej sali konferencyjnej AIP Łódź – z możliwością skorzystania z Internetu, rzutnika, telewizora itp.

* Usługa realizowana jako umowa najmu na wynajem sali w przestrzeni Business Link Łódź przy ul. Narutowicza 34, jako podmiotu należącego do Fundacji AIP.