Wydział Sztuk Pięknych i Projektowych

Studenci Wydziału otrzymują możliwość poznania różnorodnych technik wizualizacyjnych i projektowych w oparciu o najnowsze wersje specjalistycznych programów komputerowych tj. pakietu Corel, pakietu Adobe, 3dsmax, InDesign, Flash. Program dydaktyczny zawiera także, jako wiodące, zagadnienia projektowania graficznego, grafiki warsztatowej
i podstaw multimediów.

Studia zapewniają słuchaczom wielotorowy rozwój kompetencji zawodowych i społecznych, a kadra dydaktyczna związana jest z najlepszymi łódzkimi uczelniami – Akademią Sztuk Pięknych i Politechniką – w większości są to czynni zawodowo twórcy i projektanci; program dydaktyczny stanowi dobrze skonstruowany konglomerat tradycyjnego modelu Akademii Sztuk Pięknych ze znaczącym udziałem nowoczesnych technik komputerowych.

Nasi absolwenci posiadają poszerzoną wiedzę dotyczącą funkcji historii sztuki w kulturze i społeczeństwie, a także jest dobrze przygotowany do samodzielnej pracy artystycznej i projektowej w różnorodnych instytucjach.

Jako jedyna Uczelnia w POLSCE możemy pochwalić się posiadaniem Sali Dedykowanej Oprogramowaniu ESKO do druku fleksograficznego, sponsorowanej przez naszego partnera, firmę ESKO.

Kierunki:

• Artystyczna Grafika Komputerowa I stopnia, Artystyczna Grafika Komputerowa II stopnia
  • Architektura Wnętrz

NOWOŚĆ!
Gry to Twoja pasja? Zostań twórcą gier komputerowych!
Już od nowego roku akademickiego 2017/18 rusza międzywydziałowy blok "Projektowanie Gier">>Czytaj więcej

Odwiedź stronę wydziału: www.wspp.wsinf.edu.pl