Wydział Pedagogiki i Promocji Zdrowia

Studenci Wydziału mają doskonałą okazję, aby ugruntować swoją wiedzę teoretyczną podczas dużej ilości zajęć praktycznych. Szczególnie przyszli fizjoterapeuci mogą liczyć na ciekawe ćwiczenia kliniczne w placówkach należących do uczelni tj. w Centrum Rehabilitacji i Kosmetologii działającym na terenie kampusu oraz w szpitalu- Centrum Medyczne WSIU w Głownie.

Działania uczelni w powyższych jednostkach koncentrują się na umożliwieniu studentom maksymalnego rozwoju, zdobywaniu przez nich praktyki zawodowej a także oferowaniu miejsc pracy dla naszych przyszłych absolwentów. Obiekty należące do Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności pełnią również funkcje rekreacyjne.

Umiejętności praktyczne – w ramach zajęć dydaktycznych i praktyk studenckich to aż 920 godzin w ciągu 3 lat studiów. Lista partnerów obejmuje również szpitale i poradnie, z którymi mamy podpisane porozumienia o współpracy. Są to największe i najlepsze placówki medyczne w regionie. Dysponują świetną kadrą naukowo- dydaktyczną jak i najnowszym sprzętem oraz aparaturą medyczną.

Kierunki studiów:

• Pedagogika I stopnia i II stopnia

- Współpracujemy z Gimnazjum i Liceum ABiS, mieszczącymi się na naszym kampusie.

- Oferujemy aż 6 w tym 3 NOWE specjalności: Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, Edukacja obronna i bezpieczeństwo publiczne, Pedagogika opiekuńczo-wychowacza z gerontologią, Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne, Instruktor Zdrowotnego Treningu Personalnego.

• Fizjoterapia

- Jestesmy organizatorem cyklicznych, Fizjoterapeutycznych Międzynarodowych Studneckich Konferecji Naukowych oraz Targów Rehabilitacja, dzięki czemu nasi studenci są na bieżąco z nowościami oferowanymi przez branżę i mają możliwość poszerzania swojej wiedzy a także budowania kariery naukowej.

- Fundujemy nagrody w postaci Rejsów dla najlepszych absolwentów.

- Jako jedyna uczelnia w Polsce posiadamy na naszym kampusie Centrum Rechabilitacji i Kosmetologii. Pod naszymi skrzydłami powstało również Centrum Medyczne- Szpital Głowno. Obie te placówki stanowią doskonałe zaplecze edukacyjne dla naszych studentów.

• Kosmetologia I stopnia, Kosmetologia II stopnia

U nas możesz zdobyć dodatkową wiedzę, uprawnienia (certyfikaty) oraz poszerzyć swoje zainteresowania w zakresie:

Oprócz zajęć praktycznych w Centrum Rehabilitacji i Kosmetologii oferujemy szeroki wachlarz dodatkowych szkoleń i kursów

• Hipoterapii i dogoterapii
  • Masażu
  • Masażu twarzy
  • Nowoczesnych technologii w kosmetologii
  • Terapii manualnej
  • Fizykoterapii
  • Sportowych dyscyplin paraolimpijskich
  • Fizjoterapii w sporcie wyczynowym
  • Udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej