Wydział Informatyki i Zarządzania

Wydział Informatyki i Zarządzania jest najstarszym wydziałem naszej uczelni. Dzięki wieloletniej tradycji w kształceniu specjalistów oraz dopasowaniu oferty dydaktycznej do potrzeb firm, jesteśmy spokojni o sytuację naszych studentów na rynku pracy.

Studenci informatyki to przyszli pracownicy sektora IT, który jest obecnie jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki, przez co firmy prześcigają się w walce o naszych najlepszych absolwentów.

Uczelnia od roku akademickiego 2015/2016 będzie nauczać według nowego programu opracowanego wraz z firmami (m.in. Transition Technologies, GFT, AMG.net/Atos Polska, Microsoft, Wastelands Interactive, Unit9, MakoLab, CISCO), który odpowiada na potrzeby rynku pracy.

Dlaczego warto wybrać informatykę na naszej uczelni?
 • Najbardziej rozpoznawalna i ceniona wśród pracodawców szkoła informatyczna w województwie
 • Powstała z myślą o Informatyce i od 18 lat jest to dla nas kierunek wiodący
 • Dzięki umowom partnerskim i dostosowaniu planów zajęć, wraz z ukończeniem naszej szkoły uzyskuje się cenione certyfikaty firm: Microsoft i CISCO
 • Ze względu na zacieśnienie współpracy z firmami partnerskimi oferujemy też bezpłatne szkolenia z zakresu miękkich i twardych kompetencji (IBM, XEROX)
 • Wykwalifikowana kadra, wykładająca również na największych uniwersytetach i politechnikach (Łódź, Poznań, Wrocław), ponadto specjaliści z firm partnerskich jako wykładowcy
 • Ze względu na zapotrzebowanie na informatyków oraz wysoki poziom kształcenia nasi studenci często zaczynają pracę, płatne praktyki i staże już po pierwszym roku studiów. Z informacji naszego Akademickiego Biura Karier wynika iż zarobki informatyków w branży IT zaczynają się od kwoty ok. 3000 zł netto (co oczywiście zależy od firmy i obowiązków, ale często jest to kwota zarabiana już na STAŻU) i rosną wraz z umiejętnościami i doświadczeniem
 • Jako jedyni w Polsce mamy salę komputerową z oprogramowaniem firmy ESKO- lidera branży opakowań z drukiem fleksograficznym.
 • Stale dokonujemy zmian w planach zajęć, by wiedza wyniesiona z naszej uczelni odpowiadała wymogom pracodawców ale również zainteresowaniom naszych studentów (Projektowanie Gier, Programowanie, Sztuczna Inteligencja)
 • Stypendia motywacyjne dla najlepszych studentów
 • Należymy do Łódzkiego Klastra Gier Gamedev, współpracujemy z największymi firmami branży IT w Polsce i na świecie (na przykład: IBM, Microsoft, Accenture, GFT, Unit9, Ericpol, Tom Tom. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź zakładkę partnerzy.)
 • Na terenie naszego kampusu znajduje się: monitorowany parking; basen; akademik; siłownia; Centrum rehabilitacji i kosmetologii
 • Mieścimy się 10 minut od centrum miasta, przy jednej z głównych, dobrze skomunikowanych ulic: Rzgowska 17a
 • Jeśli chcesz założyć własną firmę- mamy na to idealne miejsce- Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. Tu specjaliści doradzą jak założyć startup i pomogą zaplanować Twój biznes! (link na dole artykułu)

Studenci Zarządzania są kształceni pod kierunkiem zatrudnienia na stanowiskach specjalistów i menedżerów w firmach, instytucjach administracji państwowej i bezpieczeństwa publicznego, organizacjach, itd. Prężnie działające na naszej uczelni Studenckie Forum Business Centre Club organizując szkolenia, eventy oraz gale jest najlepszym dowodem na to, że teoria i praktyka w takiej dziedzinie jak zarządzanie, mogą iść ze sobą w parze.

Dlaczego warto wybrać zarządzanie na naszej uczelni?
 • Na naszym kampusie mieści się Łódzki Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, w którym możesz prowadzić firmę bez ZUS
 • Firmy współpracujące z naszą uczelnią stale poszukują studentów i absolwentów tego kierunku
 • Mamy doskonałą ofertę szkoleń dla kierunku Zarządzanie. Są to szkolenia zewnętrzne oraz wewnętrzne (organizowane przez AIP lub przy okazji eventów uczelnianych)
 • Doświadczona kadra
 • Współpraca uczelni z jednostkami takimi jak: Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego, Business Center Club, Business Link,
 • Zarządzanie na WSIU pozwala na podjęcie zatrudnienia na stanowiskach specjalistów i menedżerów w firmach, instytucjach administracji państwowej i bezpieczeństwa publicznego, organizacjach pozarządowych itd.
 • Ukończenie studiów zapewnia również kwalifikacje niezbędne do założenia własnej działalności gospodarczej

Osobom zainteresowanym założeniem własnej działalności proponujemy zapoznanie się z ofertą naszego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości (AIP). AIP to praktyczna szkoła prowadzenia biznesu dla start-upów. Umożliwia przetestowanie pomysłów na rynku na preferencyjnych warunkach , bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej lub spółki. To miejsce spełnienia marzeń młodych przedsiębiorców o prowadzeniu biznesu.

Kierunki studiów

 • Informatyka I stopnia,
 • Informatyka II stopnia,
 • Zarządzanie

Co mówią o nas partnerzy?

Co roku na łódzkim rynku pracy zwiększa się zapotrzebowanie na fachowców z branży IT. Od samego początku istnienia naszej firmy zdawaliśmy sobie z tego sprawę i podejmowaliśmy kroki mające na celu wsparcie Uczelni wyższych w prowadzeniu zajęć, stąd też duże zaangażowanie Transition Technologies we współpracę z łódzkimi uczelniami. Prowadzimy laboratoria i wykłady, wspieramy inicjatywy studenckie, współorganizujemy Łódzki Test dla Informatyków. Co roku bierzemy udział w Akademickich Targach Pracy, na których mamy okazję do bezpośredniego kontaktu ze studentami. Najlepsi zapraszani są do wzięcia udziału w rekrutacji w ramach Programu Praktyk Letnich zaJAVkA, po których część z nich pozostaje z nami na dużej, jako nasi pracownicy (...) - Marcin Wilczura Manager for R&D Department Transition Technologies S.A.

 

Firmy borykają się z zapełnieniem otwartych wakatów, ponieważ rynek nie dostarcza odpowiedniej ilości wykwalifikowanych studentów i absolwentów. Stąd też duże zaangażowanie naszej firmy we współpracę z Uczelniami i opracowywanie wspólnego programu nauczania, gdzie nacisk kładziemy na to co niezbędne w przyszłej pracy, poszerzając teorię o praktyczne umiejętności (…) – Adam Zuzański Szef departamentu szkoleń w GFT Polska

 

Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem akademickim w województwie łódzkim. Profesjonalna kadra dydaktyczna oraz współpraca z przedsiębiorcami w ramach inicjatyw klastrowych ŁARR S.A.: Łódzkim Klastrze Gamedev i Klastrze Innowacji Budowlanych BOAT pozwala władzom uczelni na dopasowanie programu kształcenia do potrzeb rynku pracy. Jako instytucja otoczenia biznesu wpierająca rozwój przedsiębiorczości chętnie bierzemy czynny udział w wydarzeniach organizowanych na uczelni takich jak Dzień IT i ID oraz Akademickich Targach Pracy. Przemysław Andrzejak- Prezes Zarządu, Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

 

 

 

 

Kadra naukowa Wydziału Informatyki i Zarządzania:

prof. dr hab. Liliana Byczkowska-Lipińska
prof. dr hab. Wiesław Dębski
prof. dr hab. Nazar Podolchak
prof. dr hab. Mykola Medykowskyy
prof. dr hab. Krzysztof Dems
prof. dr hab. Iryna Popovychenko
prof. dr hab. Ihor Oleksiv
prof. dr hab. Aleksandr Katkow
dr hab. Zbigniew Kierzkowski
dr hab. Tomasz Stankiewicz
dr hab. Nadiya Gubareni
dr Wiesława Kubiak
dr Michał Jacek Kruczkowski
dr Krzysztof Gront
dr Krzysztof Bareła
dr Jerzy Jakub Kaczorek
dr Jakub Gadek
dr Halina Klepacz
dr Anna Kowalczyk-Niewiadomy
dr Anita Barbara Usielska
dr Agnieszka Banaszak-Piechowska
mgr Piotr Tarłowski
mgr Krzysztof Andrzej Rychlicki-Kicior

Przydatne linki