O nas

Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi to jedna z największych uczelni informatycznych działających
w regionie łódzkim i kujawsko-pomorskim. Od 1997 roku Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności wykształciła kilkanaście tysięcy studentów, także w filii WSIU w Bydgoszczy.

Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi działa na podstawie decyzji MNiSzW nr DNS 1-0145/31/TBM//97
z dnia 30.0.977 r. w oparciu o ustawę „Prawo o szkolnictwie wyższym” oraz Statutu Uczelni. W związku z rozwojem Uczelni, w 2012 roku Uczelnia zmieniła nazwę na Wyższą Szkołę Informatyki i Umiejętności, podkreślając w ten sposób wielokierunkowość działań w obszarze dydaktyki i nauki.

Misją Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi jest: kształcenie studentów w celu uzyskania wykwalifikowanej kadry specjalistów, w sposób odpowiadający wysokim standardom jakości, oparte o współpracę uczelni z otoczeniem zewnętrznym. Misją naszej Uczelni jest ścisła kooperacja z firmami i ciągłe dostosowywanie się do wymagań pracodawców. Na bieżąco modyfikujemy programy nauczania pod kątem innowacyjności i wymagań rynku pracy. Zależy nam na tym, aby dostosowywać treści nauczania do intensywnie zmieniających się realiów przemysłu i biznesu. Takie działania przybliżają naszych studentów i absolwentów do znalezienia satysfakcjonującej pracy.

 • Absolwenci uczelni są dobrze przygotowani pod względem praktycznym. Są kreatywni, zdolni do pracy zespołowej oraz aktywności obywatelskiej, także w środowisku wielokulturowym.
 • Ponadto Uczelnia przygotowuje do:
  - kontynuowania procesu nauczania
  - dba o rozwój kadry naukowej.

Kierunki kształcenia w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności:
na I stopniu studiów:

 • informatyka,  
 • grafika,
 • architektura wnętrz,
 • zarządzanie,

na II stopniu studiów:

 • informatyka,
 • grafika

Prowadzimy również studia na platformie internetowej informatyka e-learning (online).

Misją naszej Uczelni jest ścisła kooperacja z firmami i ciągłe dostosowywanie się do wymagań pracodawców. Na bieżąco modyfikujemy programy kształcenia pod kątem innowacyjności i wymagań rynku pracy. Zależy nam na tym, aby dostosowywać treści kształcenia do intensywnie zmieniających się realiów przemysłu i biznesu. Takie działania przybliżają naszych studentów i absolwentów do znalezienia satysfakcjonującej pracy.

Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności dysponuje kampusem akademickim, na terenie, którego funkcjonuje w pełni wyposażony Ośrodek Sportu i Rekreacji „Angelica”, a w nim: basen ze zjeżdżalnią, jacuzzi, sauna, sala fitness, siłownia i hala sportowa. 

 

Godziny pracy kasy i obsługi studentów: 

Poniedziałek: 08.00-12.00

Wtorek: 12.00-15.30

Środa: nieczynne

Czwartek: 8.00-12.00

Piątek: 12.00-15.30 

Kontakt 

tel:  42 2011849

Zapraszamy  również do kontaktu mailowego:  dziekanatwsinf@wsinf.eu

Przydatne linki