Dzień IT i ID

Dzień IT i ID to największy technologiczny event w Łodzi! To wielkie, coroczne święto branży Information Technology
i Image Designu. Wzięcie udziału w wydarzeniu to niepowtarzalna okazja do rozmowy ze specjalistami z branży IT i ID. Wstęp jest BEZPŁATNY.

 

Dzień IT i ID - 2. edycja - 19 marca 2016r.

Relacja: Za nami 2. edycja wydarzenia Dzień IT i ID na naszej Uczelni. Kolejny raz święto branży Information Technology i Image Designu przerosło nasze oczekiwania. Rozbudowana formuła imprezy, nowe atrakcje, wyjątkowi goście i setki odwiedzających nas w tym dniu już teraz dali nam jasny sygnał, że widzimy się za rok na kolejnej edycji!

FILMIK Z ZESZŁOROCZNEJ EDYCJI

Zobacz PROGRAM DNIA IT i ID

!!! Mamy jeszcze ostatnie wolne miejsca na warsztaty organizowane przez Inkubatory AIP --> Zapisy: info@wsinf.edu.pl Kiedy? --> godz. 12:00 (Podczas warsztatów porozmawiamy sobie o tym jak myśleć o biznesie, a ułatwia Business Model Canvas, który rozpracujemy wspólnie. Przybliżymy sobie także sposób opowiadania, który zaciekawi Twoich odbiorców.)

Dynamiczna formuła spotkań - nie ma miejsca na nudę!

 • Poznasz Roboty i LEGO,
 • Wejdziesz w wirtualny świat dzięki Oculus Rift,
 • Zobaczysz drukarki 3D,
 • Spotkasz się z największymi firmami z branży,
 • Darmowe szkolenia i panel dla nauczycieli.

Zobacz więcej:

 • Stoiska firm i bezpośredni kontakt z przedstawicielami branży IT i ID,
 • Targi pracy,
 • Stefa Idea Hub - możliwość wykonania profesjonalnych zdjęć biznesowych,
 • Pierwsza tegoroczna edycja Łódzkie Promuje Startupy. Od godziny 15:00 zobaczymy dlaczego tak kuszący jest świat aplikacji mobilnych i gier komputerowych, gdzie m.in. Krzysztof Grabowski, od kilku lat związany zawodowo z marką Apple, opowie nam jak jeden złoty można zamienić w milion na podstawie aplikacji.

W tym roku gościmy firmy: Microsoft, Samsung, Cortland Apple, IBM, Accenture Delivery Center, Ericpol Telecom, MakoLab, Transition Technologies, Wastelands Interactive, Fujitsu, TOMTOM, INPLANER, AIP i inne. Do grona naszych partnerów dołączyło także Khan Academy Polska.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nowinkami technologicznymi, chcących zobaczyć i wiedzieć więcej oraz poznać interesujących ludzi.

Dlaczego IT i ID?
• Branża IT (Information Technology) oraz ID (Image Design) to kierunki przyszłości.
• Czołówka najszybciej rozwijających się i najbardziej chłonnych rynków pracy w perspektywie długookresowej. 
• Ponad połowa ofert pracy dedykowana jest programistom.
• Praca w tym sektorze to gwarancja dobrych warunków zatrudnienia.
• Znamy się na tym i chcemy dzielić się wiedzą!

Wydarzenie kolejny raz zostało objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia oraz Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej jak i Ministerstwa Cyfryzacji, Kuratora Oświaty i Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

*****

NOWOŚĆ! Panel dla nauczycieli:

Tegoroczna edycja to także dedykowany panel dla nauczycieli  i certyfikowane zajęcia warsztatowe dla nich – Obsługa i programowanie robotów mobilnych oraz Mistrzowie Kodowania (udział 
w panelu i warsztatach jest bezpłatny, wymaga jedynie zapisu ( info@wsinf.edu.pl, 42 27 50 147)– wciąż są jeszcze wolne miejsca). Natomiast 21 marca 2016 r. (poniedziałek)zostaną przeprowadzone warsztaty dotyczące programowania oraz robotyki, dedykowane najmłodszym i z bezpłatnymi zajęciami dla nich (udział jest bezpłatny -  wymaga zgłoszeniainfo@wsinf.edu.pl, 42 27 50 147).

Pobierz program dla nauczycieli w formacie .pdf

Pobierz program bezpłatnych warsztatów w formacie .pdf

*****

Takie cuda u nas już w tę sobotę - 19 marca!

https://www.facebook.com/inplannerVR/videos/1739823499580132/

https://www.youtube.com/watch?v=cXgB3lIvPHI

 

START: 19 marca, godzina 10:00,ul. Rzgowska 17a.

Nie może Was zabraknąć!

Dołącz do wydarzenia i bądź na bieżąco!https://www.facebook.com/events/1663260817268357/

 

W drugą sobotę miesiąca, 11 kwietnia od godz. 10:00 obchodzimy na naszej uczelni święto branży IT i ID.  Dzień ten poświęcony będzie w całości liderom branży, prezentacjom tematycznym oraz nowoczesnym technologiom. Honorowym Patronem naszego wydarzenia jest Marszałek Województwa Łódzkiego Pan Witold Stępień.

Dlaczego Dzień IT i ID?
Ponad połowa ofert pracy dedykowana jest programistom. Odpowiadając na potrzeby rynku  oraz zapotrzebowanie naszych partnerów na pracowników postanowiliśmy w Dniu IT i ID postawić na SKUTECZNĄ APLIKACJĘ.

Każdy zainteresowany będzie mógł skonsultować swoje dokumenty rekrutacyjne na stoisku Akademickiego Biura Karier BAZA i skonfrontować je z ofertami pracy, praktyk i staży naszych partnerów.

Dzień IT i ID to także prezentacje tematyczne oraz pokazy futurystycznych gadżetów:

 • Oculus Rift, przenoszące do wirtualnego świata okulary będzie można wytestować na stanowisku UNIT9. To niepowtarzalna okazja by wysłuchać prezentacji  
  o innowacyjnych projektach UNIT 9 i Le Polish Bureau,   a porozmawiać będzie można z samym ZAŁOŻYCIELEM firmy- Maciejem Zasadą.
 • Pojawi się u nas również ekipa  CD3D z drukarką 3D oraz repliką zeskanowanego w minioną sobotę pomnika Misia Uszatka. Niech nie zmyli was ten bajkowy klimat ,technologia druku 3D jest wykorzystywana również między innymi do drukowania podzespołów pojazdów kosmicznych.

NISSAN JUKE - CHASE THE THRILL / from Box Of Toys Audio on Vimeo.

„Chase the Thrill”- pierwszy na świecie projekt marketingowy, w którym zastosowano jednocześnie urządzenia Oculus Rift i WizDish. Gracz wciela się

w postać androida wrzuconego w wirtualny świat przyszłości. Główne wyzwanie to pościg za nowym modelem samochodu Nissan Juke.

Pracownia ESKO, której otwarcie ma nastąpić 11 kwietnia to PIERWSZA W POLSCE sala dedykowana technologii projektowania i druku fleksograficznego. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom naszego partnera druk na opakowaniach elastycznych charakteryzuje się  najwyższej  jakości kolorami 
i ostrymi szczegółami. Przy wykorzystaniu tej nowoczesnej technologii  wzrasta wydajność maszyn drukarskich. Wyższe nakłady przekładają się na korzyści ekologiczne- zmniejszenie zużytej energii 
i niższe wydzielanie CO2.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat Dnia IT i ID?

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:

www.facebook.com/events/453829044769617

iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/gKbCwqd182s" frameborder="0" allowfullscreen>

Relacja: Miniona sobota, 11 kwietnia, była dla nas dniem wyjątkowym. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy firmom, które otworzyły swoje drzwi na naszych studentów, podzieliły się swoją ekspercką wiedzą i zainspirowały do działania oraz nauki.

EricpolAccenture Lodz Delivery Center, Sygnity, Wastelands Interactive, GFT Polska, Digiprint, AMG.net/Atos Polska, Unit9, Fujitsu, Dinx Group, AIESEC, IDES, Reganta Drukarnia Etykiet, Fit Fabric, Transition Technologies, IBM, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Business Link, Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego, ESKO

Pojawiło się wiele ciekawych ofert pracy a te osoby, które zostawiały swoje CV były zwykle nagradzane gadżetami firmowymi. Goście mieli również okazję zdobyć miesięczny darmowy karnet na siłownię.

Dużą popularnością cieszyły się stoiska z drukarkami, rozmieszczone na wszystkich piętrach budynku A, które pracowały bez przerwy, drukując z plastiku takie gadżety jak: gwizdki, mini-koparki, obudowy do telefonów oraz popiersie Iron Mana.
Interesująco wyglądały również wyroby z gliny.

Co więcej?

Nastąpiło otwarcie PIERWSZEJ W POLSCE sali dedykowanej oprogramowaniu do projektowania druku fleksograficznego – ESKO.

Wysłuchaliśmy porywających wykładów ekspertów z dziedziny IT i ID.
Sprawdziliśmy w działaniu i „na własnej skórze” działanie wirtualnych okularów Oculus RiftWizDish™ locomotion platform.

Trochę liczb:

 • około 16000 osób dowiedziało się o organizowanym przez nas wydarzeniu,
 • 18 liderów branży IT i ID pojawiło się u nas ze swoimi stoiskami,
 • 14 wykładów tematycznych odbyło się 11 kwietnia na naszej uczelni,
 • 1000 ulotek z informacją o wydarzeniu i partnerach zostało doręczonych do rąk studentów,

Nie byliśmy w stanie zliczyć liczby uśmiechów, zmierzyć zadowolenia pracodawców, ale po samym wydarzeniu spływa do nas wiele pochlebnych opinii.

Wszystko przemawia za tym, że właśnie zapoczątkowaliśmy wydarzenie cykliczne, więc do zobaczenia na II edycji!

Pobierz agendę wydarzenia w formacie .pdf

Przydatne linki