Cel
Studia „Administrowanie sieciami komputerowymi przedsiębiorstw” skierowane są do osób zamierzających posiąść lub rozwinąć i ugruntowywać swą dotychczasową wiedzę na temat praktycznego wykorzystywania szeroko rozumianych technologii sieciowych. Przyjęta koncepcja zajęć kładzie nacisk na naukę korzystania z technik informatycznych jako narzędzia pracy. Od kandydatów wymagamy jedynie podstawowej wiedzy zakresu obsługi komputera.
Program jak i forma zajęć została opracowana tak aby absolwenci nabyli maksymalnie duże umiejętności praktyczne. Przekazywana wiedza teoretyczna, stanowić będzie podstawę dla lepszego zrozumienia działania sprzętu i protokołów sieciowych. Dzięki niej absolwent powinien znać i rozumieć podstawowe zasady rządzące światem sieci lokalnych oraz Internetu otwierając jednocześnie drogę do samodzielnego rozwijania swych umiejętności w zakresie projektowania i obsługi sieci komputerowych.
Zakładanym celem studiów jest, aby absolwenci potrafili:
- Administrować serwerami usług sieciowych w firmie
- Projektować sieci zgodnie z wymaganiami firmy
- Zarządzać urządzeniami sieciowymi (w szczególności firmy Cisco)
- Zabezpieczać sieć przedsiębiorstwa przed zagrożeniami zewnętrznymi
- Monitorować i optymalizować wydajność sieci LAN
Uczestnicy studiów
Słuchaczami studiów podyplomowych mogą być osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów wyższych - I lub II stopnia. Słuchacz studiów nie musi być absolwentem studiów kierunkowych.
Czas trwania
Nauka trwa 2 semestry – w sumie 182 godziny (32 godz. wykładów. i 152 godzin ćwiczeń) Początek zajęć na przełomie października i listopada br. Zajęcia będą odbywały się w trybie niestacjonarnym – w soboty i niedziele.
Warunki studiowania
Zajęcia odbywają się w laboratoriach komputerowych WSIU. Grupa liczyć sobie będzie około 12-15 osób.
Odpłatność
Koszt studiów wynosi:
- 3.500 zł – płatność jednorazowa
- 3.900 zł – płatność ratalna – 10 rat po 390.00 zł
Opłata wnoszona jest przy uruchomieniu studiów. Nie pobieramy wpisowego.
Zasady rekrutacji
Nabór prowadzony jest od 15 czerwca do 15 października br. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Dysponujemy 15 miejscami.
Należy przedstawić następujące dokumenty:
- kwestionariusz osobowy (strona www.wsinf.edu.pl )
- oryginał lub odpis dyplomu studiów wyższych
- dwie fotografie
- kserokopię dowodu osobistego
Więcej informacji pod nr telefonu 042/ 27 50 190, e-mail: podyplomowe@wsinf.edu.pl
Program zajęć
Podstawy technologii sieciowych, sieciowe systemy operacyjne, trasowanie w sieciach komputerowych, technologie przełączania w sieciach lokalnych, seminarium dyplomowe
Seminarium dyplomowe