III Międzynarodowe Biennale Obrazu - Quadro Art Łódź 2011 - Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi

środa, 14 września 2011 10:45

III Międzynarodowe Biennale Obrazu - Quadro Art Łódź 2011

W czwartek o godz. 13.00 w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi odbędzie się otwarcie wystawy prac pokonkursowych III Międzynarodowego Biennale Obrazu - Quadro Art.

Na wystawie zobaczymy prace wykładowców Wyższej Szkoły Informatyki z Wydziału Sztuk Pięknych i Projektowych dr Piotra Krzyżanowskiego oraz mgr Doroty Herbik.

Konkurs adresowany do artystów profesjonalnych miał formułę otwartą, nie zawężał ani tematu ani stylu malarskiej wypowiedzi. Oryginalność jego polegała na narzuceniu formatu pracy 100 x 100 cm. Wystawa w Centralnym Muzeum Włókiennictwa prezentuje prace w większości malarzy młodego pokolenia, zróżnicowane, lecz wyraźnie zakorzenione w malarskiej tradycji. W wielu pracach jest zauważalna ucieczka Artystów od abstrakcji ku "sztuce faktu", by nie powiedzieć ku "publicystyce malarskiej". Przemiana ta być może zwiastuje nową tendencję malarską do obrazowania problemów współczesnego świata.

PATRONAT BIENNALE

• Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej