Jesteśmy też w Rio!

Dodano dnia: 10 sierpnia 2016

Pełni dumy informujemy, że nasi studenci dzielnie walczą i odnoszą sukcesy na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro!

W Brazylii jest nasza studentka z Wydziału Pedagogiki i Promocji Zdrowia, Kinga Kołosińska. Kinga wraz z Moniką Brzostek reprezentują Polskę w siatkówce plażowej kobiet. Zawodniczki debiutując na tegorocznych Igrzyskach mają już za sobą pierwszy sukces, w pierwszym meczu grupy A wygrały z amerykańskim duetem Lauren Fendrick i Brooke Sweat 2:1, następnie pokonały duet z Rosji 2:0. Tym samym awansowały do 1/8 finału i będą rywalizować  o wyjście z grupy z zespołem z Brazylii (mecz odbędzie się w czwartek – 11 sierpnia, o godz. 15:00).

Drugi powód do dumy, to nasz absolwent Ruben Dario Limardo Gascon - szermierz, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012, walczący w barwach Wenezueli oraz tegoroczny reprezentant na Olimpiadzie w Rio. Niestety podczas tych Igrzysk nie powtórzy już sukcesu sprzed czterech lat (w 1/16 finału przegrał z Egipcjaninem Aymanem Fayezem) ale wierzymy w Rubena, że zobaczymy go również na kolejnych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Gorąco gratulujemy wszystkim tak ogromnego sukcesu, jakim niewątpliwie jest  udział w Olimpiadzie! Trzymamy oczywiście mocno kciuki za naszą żeńską reprezentacje w piłce plażowej i wszystkich reprezentantów Polski w Rio!! Życzymy wszystkim dalszych sukcesów i nowych rekordów, nie tylko na Igrzyskach, ale i na pozostałych zawodach sportowych.

 

Przydatne linki