Jak w 48h zarobić na bilet do USA?

Dodano dnia: 18 maja 2016

Zapraszamy wszystkich studentów, maturzystów oraz mieszkańców Łodzi na spotkanie z reprezentatami Polski oraz finalistami w konkursie Microsoft Imagine Cup w kategorii GAME. Już 21 maja (sobota) 2016 roku będzie okazja spotkać się z członkami zespołu Unicell, w tym z Igorem Derbisem, który jest obecnie studentem Artystycznej Grafiki Komputerowej na Wydziale Sztuk Pięknych i Projektowych WSIU.

Unicell to młodzi pasjonaci technologii z łódzkich uczelni wyższych. Na spotkaniu będziecie mogli zapytać zespół o wszystkie interesujące Was zagadnienia z zakresu tworzenia gier, grafiki, pomysłu i tego jak czuje się jeden z twórców najlepszej gry edukacyjnej w Polsce, a może wkrótce na świecie!

Skąd to zainteresowanie studentami z Polski? Otóż panowie najpierw stanęli na najwyższym stopniu podium w trakcie krajowych rozgrywek konkursu, a już w maju wezmą udział w pólfinałach, które mamy nadzieję zakończą się piorunującym sukcesem w finale Imagine Cup w licu w Seatlle (USA).

A wszystko zaczęło się „od malutkiego projektu stworzonego dla zabawy w 48 godzin podczas grudniowego, weekendowego Ludum Dare” – jak wspomina nasz bohater Igor.

Ich projekt to gra mobilna Unicell, w której kontrolujemy działanie organizmu jednokomórkowego. Celem jest przetrwanie i ewolucja. Gracz przejmuje kontrolę nad nierozwiniętym organizmem jednokomórkowym, a jego celem jest poprowadzenie komórki przez proces ewolucji poprzez zarządzenie jej wewnętrznymi strukturami. Gracz zawsze ma wybór, w jakim kierunku rozwinie swoją komórkę. Przewidywany czas sesji to 15 minut. Gra oferuje szeroki wachlarz rozwiązań, które czynią każdą rozgrywkę zupełnie inną od poprzedniej. Złożone etapy tego procesu tj. budowanie nowych organelli, trawienie pokarmu na molekuły czy składowanie molekuł zostały przedstawione w przystępnej i ciekawej formie, dzięki czemu gra posiada silne walory edukacyjne, będąc jednocześnie doskonałą rozrywką i zabawą.

Dołacz do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/839009482899347/

_______________
Wydarzenie patronatem objął Rektor WSIU prof. Krzysztof Dems oraz Dziekan Wydziału Sztuk Pięknych i Projektowych, dr Piotr Krzyżanowski.

21 maja (sobota)
Sala 314, budynek A