Dzień IT i ID - 2. edycja za nami

Dodano dnia: 31 marca 2016

Za nami 2. edycja wydarzenia Dzień IT i ID na naszej Uczelni.

Kolejny raz święto branży Information Technology i Image Designu przerosło nasze oczekiwania. Rozbudowana formuła imprezy, nowe atrakcje, wyjątkowi goście i setki odwiedzających nas w tym dniu już teraz dali nam jasny sygnał, że widzimy się za rok na kolejnej edycji!

FILMIK Z TEGOROCZNEJ EDYCJI

W tym roku patronat honorowy nad wydarzeniem objął po raz kolejny Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień w tym roku po raz pierwszy Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska jak, Ministerstwo Cyfryzacji, Kurator Oświaty i Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Podczas wydarzenia równolegle odbywały się dwa panele na których prelegenci opowiadali o zagadnieniach, ciekawostkach i nowinkach technologicznych z branży IT i ID, w tym samym czasie nauczyciele mieli swój dedykowany panel z wystąpieniem m.in. prof. Lecha Mankiewicza z Khan Academy a na głwonym korytarzu trwały targi pracy. Jednym słowem atrakcji moc! Dodatkowo o godzinie 15:00 odbyła się kolejna edycja Łódzkie Promuje Startupy z ramienia Urzędu Marszałkowskiego.

W tym dniu uczestnicy panelu IT mieli okazje uczestniczyć w wykładach zaproszonych gości:

• "Tworzenie nowoczesnych portali internetowych z wykorzystaniem ASP.Net MVC 5.0" - Marcin Kabza, Accenture
  • "Transition Technologies Augmented Reality in Service Level Management" Michał Neufeld,Transition Technologies
  • "Studiujesz IT? Co dalej z tym zrobisz" Rafał Czupryński, Microsoft
  • "Automotive z punktu widzenia firmy Ericpol" - Michał Rek i Ewa Trzecia, Ericpol

W panelu ID przedstawiciele firm opowiedzieli nam o:

• "Druk 3D A.D. 2016 - gdzie jest i dokąd zmierza branża druku 3D" - Mirosław Jaskułowski, Stowarzyszenie Polskiej Branży Druku 3D
  • "Istota interfejsu użytkownika w dostarczeniu świetnych wrażeń" - Łukasz Dębski, Wastelands Interactive
  • "Przekrocz granicę wyobraźni - wirtualna rzeczywistość" - Jakub Stefankiewicz, Inplanner
  • "Autoprezentacja - jak Cię widzą, tak Cie zatrudnią" - Anita Usielska, Wyższa Szkołą Informatyki i Umiejętności
  • "Instrumenty wsparcia ŁARR S.A. dla pomysłodawców i nowopowstałych firm" - Edyta Ratajczyk , ŁARR

W minioną sobotę każdy kto przyszedł do Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności mógł dodatkowo:

• Poznać Roboty i LEGO,
  • Wejść w wirtualny świat dzięki Oculus Rift z firmą www.inplanner.pl ,
  • Zobaczyć drukarki 3D,
  • Porozmawiać z przedstawicielami największych firm z branży IT i ID,
  • Wykonać profesjonalne biznesowe zdjęcie w strefie Idea Hub.

Dziękujemy jeszcze raz firmom, które były obecne podczas wydarzenia i uczyniły je tak wyjątkowym: Microsoft, Samsung, Cortland Apple, IBM, Accenture Delivery Center, Ericpol Telecom, MakoLab, Transition Technologies, Wastelands Interactive, Fujitsu, TOMTOM, INPLANER, Szkoły Alfa i Omega, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

Dziękujemy wszytskim prelegentom za ich niesamowite wykłady, podzielenie się wiedzą i zaangażowanie.

Dla wszystkich obecnych i tych, którym nie udało sie być z nami niebawem zamieścimy rozbudowaną fotorelacje oraz nagrania wykładów z poszczególnych paneli.