Łózkie Promuje Startupy już 19 marca na naszej Uczelni

Dodano dnia: 1 marca 2016

Wszytskich zainteresowanych tematyką Startupów zapraszamy19 marca na naszą Uczelnię na kolejne spotkanie z cyklu Łódzkie promouje startupy!

Łódzkie Promuje Startupy to projekt Samorządu Województwa Łódzkiego zainicjowany podczas VII Europejskiego Forum Gospodarczego 2014. Jednym z jego elementów jest cykl czterech spotkań informacyjnych skierowanych do licealistów i studentów z regionu łódzkiego mających na celu integrację i promowanie wśród młodych ludzi idei startupowych. Głównym zadaniem powyższych spotkań jest budowanie postaw przedsiębiorczych oraz inspirowanie do podejmowania własnej działalności gospodarczej Każde ze spotkań informacyjnych odbywa się na innej Uczelni, a w ich organizację i promocję włączone są łódzkie uczelnie będące współorganizatorami cyklu (Akademia Sztuk Pięknych, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności oraz Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi).

Jest to nie tylko okazja do pogłębienia swojej wiedzy merytorycznej, ale także do nawiązania ciekawych kontaktów, a niekiedy współpracy. Dzięki takim wydarzeniom młodzi ludzie poszerzają swoje horyzonty, widzą plusy i minusy swoich pomysłów, a przede wszystkim zdobywają informacje na temat pozyskiwania funduszy. Każde z 4 spotkań ma odmienną tematykę od tego jak zacząć do momentu jak utrzymać się na rynku i co robić, aby nasz produkt czy usługa miała cały czas status „must have”.

A dlaczego to robimy? Spotkania tego typu są wspaniałą okazją do przedstawienia łódzkiego zaplecza startupowego. Pokazania jak wielu młodych i ambitnych ludzi spróbowało i udało im się osiągnąć zamierzone cele. Być może dla wielu okaże się to trampoliną do własnego sukcesu.

Gorąco zapraszamy! Do zobaczenia 19 marca!