Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017

Dodano dnia: 2 października 2016

Kanclerz, Rektor i Senat
Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności
mają zaszczyt zaprosić na uroczystą Inaugurację
Roku Akademickiego 2016/2017,
która odbędzie się w auli 308 (budynek A)
Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi, przy ul. Rzgowskiej 17a
9 października o godz. 11:00.

Program Inauguracji Roku Akademickiego 2016/2017:

1. Otwarcie uroczystości, godz. 11:00.
2. Przemówienie inauguracyjne JM Rektora Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności
prof. dr hab. inż. Krzysztofa Demsa.
3. Wystąpienie Kanclerza Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi Pani Anieli Bednarek.
4. Wyróżnienia dla najlepszych absolwentów w roku akademickim 2015/2016.
5. Uroczysta Immatrykulacja.
6. Wykład inauguracyjny: „Jak daleko stąd do Stanford?” - prof. Piotr Moncarz

Profesor Piotr Moncarz (ur. 27 czerwca 1949) to polsko-amerykański inżynier, consulting professor na Uniwersytecie Stanforda. Specjalizuje się w inżynierii materiałowej i lądowej, wdrożeniach nowych technologii oraz w badaniu katastrof budowlanych. Jest współzałożycielem Polsko-Amerykańskiej Rady Współpracy (US-Polish Trade Council, USPTC). Jest również członkiem zarządu San Francisco Global Trade Council. Od lat pełni stanowisko wiceprezesa korporacji Exponent – wiodącej firmy międzynarodowej w dziedzinie katastrof, ich zapobieganiu i rozwiązywaniu problemów naukowo-technicznych o krytycznym znaczeniu dla klienta. Exponent zatrudnia naukowców i inżynierów z 90 różnych dyscyplin, w sumie 900 pracowników rozrzuconych po ponad 20 oddziałach w 5 krajach. Zarząd korporacji działa w Dolinie Krzemowej.

"- Mieszka pan na stałe - zapewne dostatnio i wygodnie - w jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Nie byłabym Polką, gdybym pana nie zapytała: po co pan to wszystko robi?

- Bo mi się chce, a do Polski przyjeżdżam po tlen. Do życia za granicą przywykłem, do życia bez Polski nie potrafię i nie chcę. (..) Polska ma potencjał w postaci doskonale wykształconych, ale zupełnie niezagospodarowanych ludzi." - fragment wywiadu z prof. Piotrem Moncarze (całość http://www.rp.pl/artykul/1112507-Brakuje-historii-polskiego-sukcesu.html#ap-5)

Stanford University – prywatna uczelnia w Stanfordzie, w Dolinie Krzemowej, w Stanach Zjednoczonych. Jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów świata. Stanford jest sklasyfikowany na drugim miejscu w ogólnym rankingu wszystkich uniwersytetów na świecie opracowanym przez Akademicki Ranking Uniwersytetów Świata.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!