Zmarł dr Adam Jurkowski

Dodano dnia: 7 stycznia 2021

W ostatnich dniach grudnia 2020 zmarł nagle nasz wieloletni wykładowca dr nauk medycznych Adam Jurkowski, absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi a także Uniwersytetu Łódzkiego (mgr biochemii).

Dr Adam Jurkowski prowadził zajęcia na kierunku fizjoterapii przekazując studentom wiedzę wynikającą z wieloletniej praktyki lekarskiej. Studenci zapamiętali go, jako człowieka o niezwykłej empatii i życzliwości – krępowali się przychodzić na jego zajęcia nieprzygotowani.

W oczach, sercach i pamięci koleżanek oraz kolegów pozostanie jako wzór człowieka o wielkiej kulturze osobistej. W sporach naukowych nigdy nie atakował człowieka, ale zawsze starał się rozwiązywać problem.

Uczelnia straciła jednego z najlepszych swoich pracowników naukowo-dydaktycznych.

Żegnają go:  Rektor, Senat, Prezydent, Kanclerz w imieniu całej społeczności uczelni.