Zmarł prof. dr hab. Andrzej Jocz

Dodano dnia: 26 sierpnia 2019

Z głębokim żalem żegnamy

prof. dra hab. Andrzeja Jocza

wspaniałego artystę rzeźbiarza, wieloletniego pedagoga WSIU.

Wyrazy szczerego współczucia Rodzinie i bliskim składają
Rektor oraz cała społeczność
Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi

***

Urodzony 8 sierpnia 1941 r. w Wilnie. Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi).

Twórczość w zakresie rzeźby monumentalnej i kameralnej a także w zakresie malarstwa, rysunku i grafiki.

W Łodzi znany jest szczególnie jako autor kompozycji rzeźbiarskich w przestrzeni urbanistycznej, plenerowej i architektonicznej.

Swoją twórczość prezentował na licznych wystawach lokalnych, ogólnopolskich i zagranicznych (Niemcy, Włochy, Węgry, Francja) i na piętnastu indywidualnych (Łódź, Warszawa, Kraków, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Kazimierz Dolny n. Wisłą, Kalisz, Pabianice, Wrocław, Ostrów Wlkp.).

Pogrzeb odbędzie się 28 sierpnia (środa) o godzinie 12:00 na Cmentarzu Komunalnym Doły.