II edycja "Ucyfrowionych" zakończona sukcesem

Dodano dnia: 9 stycznia 2019

W 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego została zrealizowana II edycja projektu pn. „UCYFROWIENI”. W okresie od lutego do listopada 2018 r. Małgorzata Nobis – Niewiadomska, Barbara Sludkowska oraz Paweł Nowak z Departamentu Cyfryzacji prowadzili warsztaty z podstawowej obsługi komputera i Internetu dla osób z pokolenia 45+ w siedzibie urzędu. W miesiącach wrzesień, październik 2018 r. zostały także przeprowadzone warsztaty w Gminie Stryków, które prowadzone były przez Katarzynę Genderkę, Agnieszkę Krawiec z Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego i Martę Osińską z Departamentu Polityki Regionalnej, które zgłosiły się do prowadzenia zajęć w terenie. Patronatem Honorowym projekt objęty został przez: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Polskie Towarzystwo Informatyczne, Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Politechnikę Łódzką, Wyższą Szkołę Informatyki i Umiejętności.

Podczas warsztatów przeszkolono 100 mieszkańców województwa łódzkiego, a w konferencjach związanych z realizacją projektu wzięło udział około 250 osób.

W trakcie zajęć uczestnicy zdobywali wiedzę m. in. na temat: obsługi komputera, sprawnego posługiwania się myszką i klawiaturą komputerową, pisania w edytorze tekstów, tworzenia plików i folderów, kopiowania, przenoszenia itp., przeglądania stron internetowych, zakładania skrzynki mailowej, wysyłania i odbierania wiadomości, załączania plików do wiadomości, korzystania z YouTube, tłumacza, platform do nauki języka obcego, wirtualnego podróżowania, m. in. korzystania z map i portali rezerwacyjnych, stron MPK, e-podróżnika, serwisów z prognozą pogody, serwisów społecznościowych czy e-zakupów.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w trzeciej edycji projektu. Sczegóły dostępne tutaj.