Fizjoterapia - kierunek z przyszłością

Dodano dnia: 8 października 2018

Fizjoterapia w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności to doskonały wybór. Na naszej uczelni możecie wybrać jedną z dwóch specjalizacji: fizjoterapia wieku senioralnego i fizjoterapia w sporcie i odnowie biologicznej. Obie specjalizacje gwarantują doskonałe przygotowanie do coraz bardziej pożądanego na rynku zawodu. Jednolite studia magisterskie zapewniają ciągłość kształcenia. Studenci WSIU chwalą sobie przede wszystkim dostęp do praktyk czyli naukę bezpośrednio w placówkach medycznych. Więcej praktyki, mniej teorii to dewiza jaką się kierujemy.  Na terenie uczelni działa Studenckie Koło Naukowe Fizjoterapii łączące pasjonatów chcących wynieniać poglądy i opinie. Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności jest organizatorem Studenckich Konferencji Naukowych podczas corocznych Targów Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji odbywających się w Hali Expo. Dodatkowo bierzemy udział w Ogólnopolskim konkursie wiedzy i umiejętności w masażu. Współpracujemy ze szpitalami m.in. Szpitalem im. dr Karola Jonschera i Centrum Medycznym w Pabianicach.

Nasza kadra naukowa to przede wszystkim wykładowcy specjaliści leczący w kraju i za granicą. Wśród najbardziej znanych wymienić można m.in. prof. Jana Szczegielniaka, prof. Andrzeja Suchanowskiego, prof. Jana Czernicki, dr Marek Kiljański i prof. Elżbieta Rostkowska. Rektrutacja trwa do 15 października.

Szczegóły na temat kierunku dosępne tutaj