Rekrutacja na kierunku fizjoterapia

Dodano dnia: 26 stycznia 2018

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie prowadzenia studiów  z dniem 1 października 2017 r. kierunek  fizjoterapia dołączył do grona jednolitych studiów magisterskich.  Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności wychodząc na przeciw potrzebom naszych studentów zachęca do skorzystania z pierwszego naboru na semestr letni na Wydziale Pedagogiki i Promocji Zdrowia.  Pierwszy planowany zjazd: 2-4 marca 2018 r.  z intensywnością co 2 tygodnie.

OPIS KIERUNKU:

Absolwent kierunku fizjoterapia dysponuje przygotowaniem zawodowym umożliwiającym kształtowanie i podtrzymywanie sprawności i wydolności człowieka w celu zapobiegania niepełnosprawności, planowanie, przeprowadzanie i kontrolowanie procesu rehabilitacji osób niepełnosprawnych dla przywrócenia im pełnej (lub jak największej) sprawności fizycznej i psychicznej. Rozumie swoje miejsce i zadania w kompleksowym postępowaniu rehabilitacyjnym i dostosowuje działania do nadrzędnych celów rehabilitacji poszczególnych osób w ramach funkcjonowania zespołów rehabilitacyjnych. Kwalifikacje absolwenta harmonijnie łączą kompetencje fizjoterapeutyczne, organizatorskie, pedagogiczne i badawcze, ukierunkowane na zachowanie i przywrócenie sprawności psychofizycznej, zdolności do pracy i czynnego udziału w życiu społecznym.

SPECJALIZACJE:

• Fizjoterapia wieku senioralnego
  • Fizjoterapia w sporcie i odnowie biologicznej

Wyższa Szkoła Informatki i Umiejętności jest organizatorem cyklicznych, Fizjoterapeutycznych Międzynarodowych Studneckich Konferecji Naukowych oraz Targów Rehabilitacja, dzięki czemu nasi studenci są na bieżąco z nowościami oferowanymi przez branżę i mają możliwość poszerzania swojej wiedzy a także budowania kariery naukowej. Jako jedyna uczelnia w Polsce posiadamy na naszym kampusie Centrum Rehabilitacji i Kosmetologii. Pod naszymi skrzydłami powstało również Centrum Medyczne- Szpital Głowno. Obie te placówki stanowią doskonałe zaplecze edukacyjne dla naszych studentów.