Warszawskie spotkanie grupy uczestników XIX Seminarium Wirtualnej Organizacji Działań

Dodano dnia: 19 grudnia 2017

W dniu 15 grudnia na sesji wyjazdowej w Warszawie odbyło się spotkanie grupy uczestników XIX Seminarium Problemowego Wirtualnej Organizacji Działań poświęcone redakcji wieloutorskiego opracowania podsumowującego dotychczasowe kilkuletnie prace badawcze i twórcze. Spotkanie poprowadził prof. Zbigniew Kierzkowski – ze strony Uczelni udział wzięli: dr Halina Klepacz, dr Włodzimierz Ziółkowski prof. WSIU oraz dr Piotr Krzyżanowski.

Przedstawiciele naszej uczelni zostali następnie uhonorowani na uroczystym spotkaniu w siedzibie głównego partnera konsorcjum naukowego Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Wręczone zostały, w uznaniu prowadzonych dotychczas prac badawczych medale honorowe imienia prof. Janusza Groszkowskiego – dla dr Haliny Klepacz - Wydział Informatyki i Zarządzania - za badania nad przemianami gospodarczymi w społeczeństwie informacyjnym, dla dr. szt. Piotra Krzyżanowskiego - Wydział Sztuk Pięknych i Projektowych - za badania nad kształtowaniem medialnej przestrzeni publicznej w społeczeństwie informacyjnym, dla dr. Włodzimierza Ziółkowskiego - Wydział Pedagogiki i Promocji Zdrowia - za badania nad promocją zdrowia i kształtowaniem sprawności psychofizycznej człowieka w społeczeństwie informacyjnym. Medale wręczał prezes stowarzyszenia prof. Piotr Szymczak.

Medal im. prof. Janusza Groszkowskiego jest jednym z głównych polskich wyróżnień naukowo-technicznych nadawanych przez SEP za osiągnięcia naukowe, nie tylko w dziedzinach elektroniki, nauk elektrycznych, informatyki i telekomunikacji, tj. inżynierii informacyjnych, lecz także za prace – tak ważne w świecie i w Polsce – na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego.