Zapraszamy na X Europejskie Forum Gospodarcze

Dodano dnia: 13 października 2017

Szanowni Państwo,

już po raz kolejny Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi objęła patronatem merytorycznym Europejskie Forum Gospodarcze. Podczas tegorocznej edycji jesteśmy obecni w ramach panelu "Praktyczne kształcenie informatyczne a wyzwania przyszłości w dobie czwartej rewolucji przemysłowej (Industry 4.0)".

Już w najbliższy wtorek, 17 października, o godz. 12:00 w ramach X Europejskiego Forum Gospodarczego w hotelu andel's by Vienna House Lodz odpowiemy m.in. na pytanie:

„Czy Twoje kadry są gotowe na 4 Rewolucję Przemysłową?”

Zapraszamy na sesję o Czwartej Rewolucji Przemysłowej w kontekście informatyki, tzw. Industry 4.0 i tego jak powinien wyglądać rozwój I przygotowanie kadr w tym kontekście. Opowiemy o tym:

• Jak wyglądają światowe trendy w tym temacie?
  • Na ile jest to jedynie hype, a na ile Industry 4.0 tworzy unikaną wartość?
  • Jak również co ciekawego dzieję się lokalnie w tym obszarze?
  • W części panelowej w dyskusji mamy przedstawicieli przemysłu, uczelni informatycznych oraz parku technologicznego, aby skonfrontować punkty widzenia na to jak najlepiej wspierać rozwój kadr.

Również będziemy szukać odpowiedzi na pytania o

• Jak możemy sobie pomóc i wykorzystać to co jest już dostępne w tych organizacjach?
  • Optymalną współpracę między tymi światami tak aby wykorzystać potencjał naszych specjalistów, instytucji oraz naszych firm?
  • Co instytucje chcą zmienić, aby się lepiej dostosować do nowych wyzwać, jak również o to
  • Co nasi paneliści i instytucje które reprezentują zmieniliby wzajemnie u siebie aby z ich perspektywy otoczenie efektywniej adresowało wyzwania Czwartej Rewolucji Przemysłowej?

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, wymagana tylko rejestracji.

Panel: "Praktyczne kształcenie informatyczne a wyzwania przyszłości w dobie czwartej rewolucji przemysłowej (Industry 4.0)" gościć będzie:

• dr Andrzeja Szczepka Rektora Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności,
  • Maka Wójcika - Dyrektora Zarządzającego Widex Polska,
  • Barbarę Nowacką - Kanclerz Polsko-Japońska Akademii Technik Komputerowych,
  • Marka Cieślaka - prezesa Technoparku.

Moderatorem spotkania jest Dariusz Lis z firmy InnoMentors

Termin: 17 października, godz. 12:00 - 13:30.

rejestracja: http://forum.lodzkie.pl/rejestracja/
harmonogram: http://forum.lodzkie.pl/program/

Wszystkie informacje o Europejkim Forum dostępne sa na stronie:
www.forum.lodzkie.pl

Serdecznie zapraszamy!