POZNAJCIE KADRĘ WSIU - ROZMOWA Z PROF. MARKIEM HERBIKIEM

Dodano dnia: 13 września 2017

Jest nam bardzo miło przedstawić dzisiaj sylwetkę niezwykle barwnej postaci naszej Uczelni, prof. Marka Herbika, wykładowcy Wydziału Sztuk Pięknych i Projektowych WSIU. Osoba, którą każdy student zna, człowiek o niepsożytej energii, wspaniały dydaktyk, który zawsze służy pomocą i głową pełną pomysłów.

Jak Pan wspomina swoją maturę i czasy licealne?a
Uczęszczałem do Liceum Plastycznego na ul. Próchnika w Łodzi. Tam poznałem moich późniejszych kolegów, dziś profesorów ASP. Tam też poznałem moją żonę Dorotę. Był to czas szczególny bo z jednej strony eksplozji młodości i radości a z drugiej okres stanu wojennego. Odskocznią od rzeczywistości była twórczość artystyczna, konfrontacje filmowe oraz muzyka.

Jak Pan wspomina swoje lata studiów? Najciekawsze wspomnienie?
Myślę, że okres studiów należy do najwspanialszych wspomnień. Planowanie, realizacja a życie samo weryfikuje, tym bardziej, że przypadało na czasy, które dziś już tylko oglądamy w filmie „Miś” Barei.

Czym podyktowany był wybór Pana kierunku studiów?
Wybór PWSSP obecnie ASP był naturalnym wyborem i kontynuacją nauki po Liceum Plastycznym. Intuicja podpowiadała mi, że sztuki piękne stanowią najmocniejszą moją stronę.

Jak rozpoczęła się Pana przygoda z Wyższą Szkołą Informatyki i Umiejętności?
Do pracy w WSIU przeniosłem się z Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie.

Jaki rodzaj studiów Pan poleca – stacjonarne, niestacjonarne, szkołę publiczną czy niepubliczna i dlaczego?
Jeżeli chodzi o grafikę to wszystkie tryby studiów wyrażają ta samą treść i należą do dyscypliny sztuk pięknych wszystko zależy od studenta i jego wyboru.

Dlaczego warto wybrać Wyższą Szkołę Informatyki i Umiejętności?
Według mnie jest to wyróżniająca się uczelnia spośród prywatnych szkół na polskim rynku edukacji z 20 letnimi tradycjami, a to już coś znaczy w dzisiejszych czasach.

Jaki kierunek na naszej uczelni Pan poleca i dlaczego?
Szczególnie jest mi bliska pracownia ESKO – jedyna tego typu pracownia z oprogramowaniem graficznym w Polsce.

Co daje Panu praca ze studentami?
Wielka odpowiedzialność, wyzwanie ale również satysfakcja z efektów nauczania (jeżeli się pojawiają :)

Jak byłaby Pana rada dla przyszłorocznych maturzystów?
Świat należy do Was, zmieniajcie go na lepszy i nie zapomnijcie się zakochać bo życie jest krótkie!