Nowy Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności

Dodano dnia: 7 września 2017

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że dr Andrzej Szczepek został wybrany do pełnienia funkcji Rektora Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności.

Dr Szczepek jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetu Warszawskiego. Studiował także na uczelniach zagranicznych, m.in. w George Washington University w Waszyngtonie (Master of Project Management) i w Akademii Dyplomatycznej w Moskwie, gdzie obronił doktorat z zakresu międzynarodowych stosunków ekonomicznych.

Dr Szczepek posiada ponad 25-letnie doświadczenie w  obszarze finansów oraz sprzedaży i marketingu, ze szczególnym uwzględnieniem branży B2B. Doświadczenie zdobywał zarówno w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, jak i zarządzając dużymi spółkami (zatrudniającymi ponad 10 000 osób). Był Prezesem Zarządu Climbex S.A. oraz Wielton S.A., dyrektorem finansowym (CFO) w Centravis Holding Ukraine oraz pierwszym Wiceprezesem Zarządu ds. ekonomiczno-finansowych (CFO) w KGHM Polska Miedź S.A. W latach 1982-1990 pracował jako główny specjalista w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Dr Szczepek jest liderem zorientowanym na cele i efekty, który posiada wszechstronne doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu strategii finansowych i rozwoju przedsiębiorstwa.

Prywatnie w wolnej chwili miłośnik sportowej jazdy na rowerze górskim, narciarstwa, książek historycznych i podróży.

Jako nowo wybrany Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności swoją funkcję sprawuje od 1 września br.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!