Poznajcie kadrę WSIU - wywiad z dr Anitą Usielską

Dodano dnia: 4 sierpnia 2017

Dr Anita Usielska z Wydziału Informatyki i Zarządzania, wykładowca na kierunku Zarządzanie, cudowna osoba, niezwykle aktywna kobieta, która nigdy nie zwalnia tempa i zaraża pozytywną energią.

Jak Pani wspomina swoją maturę i czasy licealne?
Pracowicie, to był czas wytężonej nauki w klasie o profilu matematyczno-fizycznym (przygotowującym do studiów na Politechnice Łódzkiej), dużo czasu poświęcałam również na naukę języka rosyjskiego i na treningi w szkolnym zespole tańca.

Jak Pani wspomina swoje lata studiów? Najciekawsze wspomnienie?
Najbardziej utkwił mi w pamięci projekt z Podstaw konstrukcji maszyn (rysunek techniczny i obliczanie pasowań), treningi w sekcji aerobiku sportowego i praktyki studenckie w Rosji połączone ze zwiedzaniem Petersburga.

Czym podyktowany był wybór Pani kierunku studiów?
Zawsze chciałam być inżynierem, a że jestem zodiakalnym Lwem, to Zarządzanie mam we krwi, zatem wybór był oczywisty; Organizacja i Zarządzanie na Politechnice Łódzkiej.

Jak rozpoczęła się Pani przygoda z Wyższą Szkołą Informatyki i Umiejętności?
Zwyczajnie, chciałam pracować w miejscu, z którym czułam się związana. Mój tato od prawie 40 lat pracuje w przedsiębiorstwie Arelan, na terenie której znajduje się kampus naszej uczelni. Wysłałam CV i oto jestem!

Jaki rodzaj studiów Pani poleca – stacjonarne, niestacjonarne, szkołę publiczną czy niepubliczna i dlaczego?
Zawsze polecam studia zgodne z zainteresowaniami i zmierzające do rozwijania swojej pasji! Najbliższe oczywiście mojemu sercu jest ZARZĄDZANIE, bo daje szerokie spojrzenie na prowadzenia biznesu, a wiedza z tego zakresu połączona z pasją daje zawsze najlepsze efekty.

Dlaczego warto wybrać Wyższą Szkołę Informatyki i Umiejętności?
Nasza Uczelnia oferuje: bardzo ciekawe kierunki kształcenia, ale także ma fantastyczny kampus dający studentom możliwość rozwoju tężyzny fizycznej - OSiR Angelica, dogodną lokalizację i duży parking.

Jaki kierunek na naszej uczelni Pani poleca i dlaczego?
Naturalnie Zarządzanie z powodu osobistego sentymentu i przeświadczenia, że jest to kierunek, który wsparty fachową wiedzą i innymi umiejętnościami specjalistycznymi, pozwala z powodzeniem odnaleźć się w biznesie.
Zdecydowanie Architekturę, ze względu na Dziekana z pasją!!!
Informatykę, bo na rynku pracy wciąż jest deficyt dobrych informatyków i programistów.

Co daje Pani praca ze studentami?
Ogromną satysfakcję! Mam przyjemność prowadzić zajęcia biznesowe, które dają Studentom podstawową wiedzę nt. prowadzenia działalności gospodarczej, to chyba sprawia, że chętnie chodzą na zajęcia, czynnie w nich uczestniczą i przygotowują fantastyczne projekty; piszą biznesplany i tworzą zalążek własnego biznesu.

Jaka byłaby Pani rada dla tegorocznych maturzystów?
Wybierzcie studia, które będą pogłębiały wiedzę dotyczącą Waszej pasji, a jeśli wciąż szukacie swojego powołania, to wybierzcie Zarządzanie, bo daje wiele możliwości, dotyka wielu zagadnień i pozwala szerzej spojrzeć na rynek.