Rozpoczynają się wakacje? Nie dla wszystkich naszych studentów.

Dodano dnia: 14 lipca 2017

Studentka Grafiki Martyna Grajber – przyjmująca siatkarskiej reprezentacji naszego kraju ma teraz okres bardzo pracowity. Rozgrywki World Grand Prix 2017 siatkarska reprezentacja Polski rozpoczęła od trzech wygranych bez straty seta. To najlepszy początek naszej kadry w historii jej występów w tym cyklu!

Podczas turnieju w argentyńskim Neuquen nasze siatkarki pokonały kolejno Chorwatki, Kanadyjki i Argentynki. - Myślę, że lepszego scenariusza na turniej w Argentynie nie mogłyśmy sobie wymarzyć. Bardzo się cieszę, że utrzymałyśmy koncentrację przez cały turniej, bo nasi przeciwnicy naprawdę nie byli anonimowymi ekipami. Kanada, podobnie jak Chorwacja to nie są łatwe drużyny. Na koniec zmierzyłyśmy się z gospodarzem turnieju, Argentyną, która miała przewagę gry we własnej hali. Naprawdę bardzo cieszę się z naszego wyniku - powiedziała Malwina Smarzek, jedna z liderek polskiego zespołu.

Po pierwszym weekendzie reprezentacja Polski jest liderem II Dywizji World Grand Prix, będąc jedną z dwóch niepokonanych drużyn w stawce.

Drugi turniej podopieczne Jacka Nawrockiego rozegrają w Polsce; w Ostrowcu Świętokrzyskim zmierzą się z Peru, Koreą Południową i ponownie z Argentyną (14-16 lipca). Trzymamy kciuki!