Prace studentów WSIU w galerii ulicznej BOAT

Dodano dnia: 7 czerwca 2017

Od listopada ubiegłego roku mieszkańcy naszego miasta mogą podziwiać wystawę prac graficznych naszych studentów naprzeciwko Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Prace zostały przygotowane przez studentów naszej Uczelni z Wydziału Sztuk Pięknych i Projektowych oraz łódzkiej ASP. Galeria uliczna BOAT powstała na terenie dawnej Łódzkiej Drukarni Dziełowej na rogu ulic Rewolucji 1905 roku oraz Polskiej Organizacji Wojskowej. Wystawa daje możliwość pokazania prac młodych twórców szerszemu gronu odbiorców i oswajania mieszkańców ze sztuką współczesną. Wystawa ma integrować różne środowiska odbiorców.
Twórcami prac z ramienia Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności są studenci Artystycznej Grafiki Komputerowej:

Joanna Szymczyk – Plakat społeczny

Łukasz Remizow – Projekt identyfikacji wizualnej firmy dietetycznej oraz plakat sportowy

Adam Gleba – Projekt okładek do instrukcji książkowych gry „Warhammer Fantasy”

Dawid Krawczyk – Plakat sportowy

Dominik Wężyk – Cykl „Perspektywa” – Digital painting

Anna Skierkowska – Plakat podwójny z cyklu „Hommage…” – Digital painnting

Galeria uliczna BOAT jest inicjatywą firmy MCKB i jest organizowana przez Łódzki Klaster Innowacji Budowlanych we współpracy z Wydziałem Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej, Akademią Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego, Wyższą Szkołą Informatyki i Umiejętności oraz  Wydziałem Kultury UMŁ.

Zobacz stronę Wydziału Sztuk Pięknych i Projketowych

NOWOŚĆ! Międzywydziałowy moduł Projektowania Gier Komputerowych