Jesteśmy pierwszą uczelnią w Polsce, która posiada salę dedykowaną oprogramowaniu ESKO

Dodano dnia: 11 kwietnia 2015

Skąd pomysł?

W ostatnim czasie branża opakowaniowa w Polsce przeżywa swój rozkwit. Z roku na rok wzrasta zużycie opakowań a  sektor  odnotowuje  szybsze tempo rozwoju niż nasza gospodarka. Szczególny udział w tym procesie mają usługi  związane z drukiem fleksograficznym etykiet, opakowań i tektury- ich projektowaniem oraz produkcją.

O ile firm specjalizujących się w produkcji jest na rynku dużo i są bardzo konkurencyjne, tak  samo projektowanie opakowań ma większe zapotrzebowanie na specjalistów niż w tej chwili jest w stanie wykształcić system edukacyjny.

Dlaczego ESKO?

W Polsce ponad 50% przygotowalni i drukarni fleksograficznych opiera swoją produkcję na rozwiązaniach software’owych jak i hardware’owych ESKO. To 90% opakowań na naszym rynku!

Technologia ta jest gwarantem jakości, powtarzalności i stabilności produkcji. Niektóre z rozwiązań takie jak np. program graficzny ArtPro lub technologia druku HDFlexo są od lat synonimami ponadstandardowych możliwości.

„Biorąc pod uwagę zmieniające się potrzeby rynku wraz z Wyższą Szkołą Informatyki i Umiejętności zdecydowaliśmy się pomóc przy wprowadzeniu nowych zajęć do programu edukacyjnego, ukierunkowane na projektowanie graficzne oraz strukturalne opakowań. Jako globalny lider na rynku oprogramowania do projektowania opakowań (Opakowania dziewięciu na dziesięć głównych marek wytwarzane są przez klientów Esko) jesteśmy przekonani, iż wspólnie z Uczelnią jesteśmy w stanie przygotować przyszłych projektantów i specjalistów ds. projektowania opakowań oraz przygotowania do druku. Dzięki profesjonalnemu oprogramowaniu dostarczonemu przez Esko oraz Digiprint możliwe stało się praktyczne kształce¬nie w zakresie projektowania strukturalnego i graficznego opakowań zgodnie z obowiązującymi na rynku najnow¬szymi standardami w tym zakresie.„ Mariusz Geras - Sales Account Manager Esko

Otwarcie Sali dedykowanej oprogramowaniu ESKO, w budynku „A” nastąpiło 11 kwietnia 2015 roku.
Sala wyposażona jest w kilkanaście nowoczesnych stanowisk komputerowych. Pieczę nad oprogramowaniem oraz jego wykorzystaniem w praktyce sprawuje bezpośrednio Belgijska firma ESKO. Nasi wykładowcy i studenci mogą do woli korzystać z wiedzy teoretycznej oraz w praktyce wypróbowywać działanie dostarczanych rozwiązań.

Wierzymy, że ta współpraca zaowocuje wykształceniem na naszej Uczelni najlepiej wykwalifikowanych specjalistów, gotowych do pracy z nowoczesnymi technikami przygotowania i drukowania. Możliwość poznania rozwiązań programowania, które są powszechnie wykorzystywane w firmach branży opakowań  powinno być gwarantem łatwiejszego i lepszego startu w zawodowej karierze.

Sprawdź!  Strona oraz Fanpage  kierunku Artystyczna Grafika Komputerowa:

Przygotowano na podstawie: